Новини

 Республіканська Християнська партія  (заснована   політв’язнями  комуністичного окупаційного режиму – Михайлом і Богданом Горинями, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими політв’язнями й українськими патріотами, які в умовах московської окупації  України та тоталітарної  комуністичної диктатури  боролись з імпер-шовіністичним режимом за права  української нації мати  незалежну державу), завжди послідовно  відстоювала  і підтримувала діяльність в Україні   незалежних засобів інформації, а також права громадян на свободу слова та інші демократичні цінності. Завдяки борцям за Свободу й Незалежність  України ці принципи були здійснені у серпні 1991 р.  із проголошенням Верховною Радою  Акту про Незалежність України та звільненням від комуністичної диктатури.  Ці принципи знайшли своє відображення як у партійній програмі РХП так і у практичних діях партії на благо України, адже лідери  РХП були учасниками написання  та прийняття у червні 1996 року  Конституції  України.

Детальніше


 Президент Литви нагородив групу українців – захисників Вільнюса 1991 року.
Президент Литви Гітанас Науседа з нагоди Дня захисників свободи вручив пам’ятні медалі групі активістів, які обороняли незалежну Литовську Республіку під час російської агресії 1991 року.

Детальніше


 У неділю, 8-го червня 2019р., відбувся  14-й з’їзд Республіканської Християнської партії – яка була заснована  політв’язнями :Михайлом Горинем, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими. Зїзд  привітав  Віталій Кононов, лідер патії Зелених із якою  РХП єднають давні дружні стосунки.  Голова РХП  Микола Поровський виступив із  доповіддю «Про ситуацію в Україні після президентських виборів та завдання РХП в руслі позачергових виборів Парламенту»...

Детальніше


Шановний пане Президенте України
      Центральний Провід Республіканської Християнської Партії – заснованої політв’язнями комуністичного режиму , із обуренням констатує що Вами із нагоди Дня юриста, нагороджено  суддю апеляційного суду міста Києва у відставці Григорія Зубця орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня з формулюванням: "За вагомий особистий внесок у розбудову правової держави, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм". 
    Це не відповідає дійсності тому що  що у березні 1984 року заступник голови Київського міського суду Григорій Зубець головував на засіданні, під час якого засудив  відомого дисидента і борця за волю України  Валерія Марченка до десяти років таборів особливого режиму і п’яти років заслання, що для хворого В. Марченка було (і таки виявилося) смертним вироком.
 

 

Детальніше


Виступ на телеканалі "Чесно" Голови РХП Поровського М.І.

Картинки по запросу Микола Поровський

Детельніше за посиланням

www.youtube.com/watch 

Детальніше



Наші лідери





  Микола Поровський народився 20 червня 1956 року в селі Заріцьк Рівненського району Рівненської області. Українець. 1979 року закінчив будівельний факультет Українського інституту інженерів водного господарства у Рівному. Працював у м. Івано-Франківську на будівництві майстром, виконробом, заступником начальника управління. У 1987 році повернувся до Рівного, де працював заступником начальника “Рівнепромбуд”.

Брав участь у створенні науково-просвітницького товариства “Рух” в Івано-Франківську, у 1988 році засновував історико-культурологічне товариство “Пересвіт” у Рівному і брав участь у керівництві Товариства шанувальників української мови. Організатор і один із засновників Народного Руху України. За політичну діяльність піддавався арештам, адміністративному ув`язненню. З квітня 1989 - член оргкомітету установчого з’їзду НРУ. У серпні призначений головою Постійно діючого Центру підготовки Установчого з`їзду НРУ. На Установчому з`їзді у вересні 1989 року обраний відповідальним секретарем, членом Проводу, а на 2 з`їзді - головою Координаційної Ради, заступником Голови НРУ. Організовував і координував проведення Ланцюга Злуки в січні 1990 р., зокрема, безпосередньо відповідав за відтинок Рівне - Житомир. Організатор численних мітингів, багатотисячних маніфестацій та багатьох пропагадивних поїздок груп НРУ у східні регіони під час боротьби за незалежність України.


Детальніше



Народився 17 червня 1930 року в с. Кнісело Жидачівського р-ну на Львівщині.

1954 року закінчив факультет логіки та психології Львівського університету, працював учителем та директором шкіл у Дрогобицькій області.

З 1961 року - на науковій роботі у Львові. Один з організаторів національно-визвольного руху, що дістав назву шістдесятництво.

Заарештований 26 серпня 1964 року і засуджений на 6 років таборів суворого режиму за звинуваченням у проведенні антирадянської агітації і пропаганди. Карався в Мордовських концтаборах та у Володимирському централі.

Звільнившись, працював на будівництві на Рівненщині, згодом на заводі “Кінескоп”. За видання “Бюлетня Української Гельсінкської Групи” заарештований 3 грудня 1981 року і засуджений на 10 років таборів особливо суворого режиму з визнанням особливо небезпечним рецидивістом.

 


Детальніше



  Народився 25 грудня 1963 року в с.Носів Бережанського району Тернопільської області.

Освіта вища. Закінчив Львівський державний університет ім.І.Франка 1999 року за спеціальністю юрист.

Трудова діяльність: 1986-92р.р – працював старшим черговим електромонтером на Сімферопольській ТЕЦ;

1991-1994 р. – Голова Кримської обласної організації Української Республіканської партії.

1993-94 рр. – заступник голови Комітету громадських організацій “Крим з Україною”;

1994-97 рр. – голова Івано-Франківської обласної організації Української республіканської партії.

З 1997 року Голова Івано-Франківської обласної організації Республіканської християнської партії.

Депутат Івано-Франківської обласної ради, секретар комісії з питань захисту прав людини, законності та правопорядку

Одружений: дружина – Банах Галина Прокопівна; дочка – Банах Ірина Ігорівна.


Детальніше



   Народився в с. Ліски Коломийського району Івано-Франківської обл. 26.11.1948. Українець.

В 1971 р. Закінчив Івано-Франківський інститут нафти і газу Спеціальність – Автоматизація і комплексна механізація хіміко-технологічних процесів;

В 1983 р. Закінчив аспірантуру Московського інституту нафти та нафтохімії Спеціальність – Технологія палива і газу та охорона навколишнього середовища.

З 1971 р. Мубарекський газопереробний завод в Узбекистані;

З 1987 р. Головний спеціаліст, завідуючий лабораторією охорони навколишнього середовища інституту “Південдніпрогаз” в м. Донецьку;

З 1990 р. Заступник директора Міжгалузевого науково-виробничого об’єднання “Екологія, ресурси, технологія” в м. Москва;

З 1992 р. Генеральний директор однойменної структури в м. Донецьку;

З 1993 р. Начальник управління з питань забезпечення природним і зрідженим газом Державного Комітету України по нафті і газу;

З 1995 - 1999 р. Заступник Голови Державного Комітету України з енергозбереження;

З 1999 р. Заступник Генерального директора з питань зовнішньоекономічних зв’язків дочірньої компанії “Укртрансгаз” Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України”


Детальніше



  Народився 7 квітня 1960 року у місті Лебедин, Сумської області

У 1983 році закінчив Сумський філіал Харківського сільськогосподарського інституту. За фахом юрист.

В 2003 році закінчив Міжрегіональну академію управління персоналом.

З 1983-1986 Служба в армії, помічник начальника фінансового відділу.

З 1986-1987 Міністерство промбуд УРСР. Начальник фінансового відділу комбінату «Сумпромбуд»

З 1987-1991 Керівник, Голова ради засновників підприємств

З 1992 – 1995 Президент АО «СБТС»

З 1997 – 1999 Голова Ради засновників товариства з обмеженою відповідальністю «Редакція газети «Червоний прапор»

З 2000 – 2002 Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України. Голова Представництва регіонального Агентства з питань банкрутства у Сумській області - заступник Голови Харківського регіонального Агентства з питань банкрутства.

З 2002-2003 Голова біржового комітету Сумської товарної універсальної біржі.

З 2003 – 2004 Міністерство палива та енергетики України. В.О. Директора Державного підприємства «Укренергоконсалтінг» м. Київ.

З 2004-2005 Засновник газети «Громадянин України»

 


Детальніше



Народився. 19.12.1920 р., с Юр'ївка, Луганської обл. - 1.04. 2004, м. Київ.

Поет, письменник, філософ, правозахисник, засновник Української Гельсінкської групи (УГГ).

Народився в родині шахтаря. Рано залишився без батька, який загинув у шахті 1927. Сім'я, в якій було троє дітей, вирішила господарювати на землі і вже через рік розжилася на коня, корову, пару волів. Усі тяжко працювали, але через рік усе довелося здати в колгосп, куди пішла працювати й мати Р. Назавжди запам'ятався голод 1933. 8-ми літ через травму Р. перестав бачити на ліве око.


Детальніше



Народився 8 квітня 1949 року в с. Леніне (Ставки) Радомишльського р-ну Житомирської обл. у селянській родині.

Закінчивши школу в 1966 році, працював у колгоспі, потім у редакції райгазети в Народичах, у 1967-72 роках навчався на філологічному факультеті Київського університету.

Півроку працював учителем української мови і літератури в с. Ташань Переяслав-Хмельницького району на Київщині. 


Детальніше



   Народився 9 березня 1978р. в місті Бровари Київської області.

В 1995 році вступив на перший курс Київського Економічного інституту менеджменту, на факультет маркетингу.

В 2000 році закінчив його отримавши диплом спеціаліста з маркетингу в непромисловій сфері. В цьому ж році вступив до магістратури Європейського Університету фінансів, інформаційних систем, менеджменту та бізнесу, за спеціальністю банківської справи.


Детальніше