Новини
Республіканська Християнська партія (заснована політв’язнями комуністичного окупаційного режиму – Михайлом і Богданом Горинями, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими політв’язнями й українськими патріотами, які в умовах московської окупації України та тоталітарної комуністичної диктатури боролись з імпер-шовіністичним режимом за права української нації мати незалежну державу), завжди послідовно відстоювала і підтримувала діяльність в Україні незалежних засобів інформації, а також права громадян на свободу слова та інші демократичні цінності. Завдяки борцям за Свободу й Незалежність України ці принципи були здійснені у серпні 1991 р. із проголошенням Верховною Радою Акту про Незалежність України та звільненням від комуністичної диктатури. Ці принципи знайшли своє відображення як у партійній програмі РХП так і у практичних діях партії на благо України, адже лідери РХП були учасниками написання та прийняття у червні 1996 року Конституції України.
Президент Литви нагородив групу українців – захисників Вільнюса 1991 року.
Президент Литви Гітанас Науседа з нагоди Дня захисників свободи вручив пам’ятні медалі групі активістів, які обороняли незалежну Литовську Республіку під час російської агресії 1991 року.
У неділю, 8-го червня 2019р., відбувся 14-й з’їзд Республіканської Християнської партії – яка була заснована політв’язнями :Михайлом Горинем, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими. Зїзд привітав Віталій Кононов, лідер патії Зелених із якою РХП єднають давні дружні стосунки. Голова РХП Микола Поровський виступив із доповіддю «Про ситуацію в Україні після президентських виборів та завдання РХП в руслі позачергових виборів Парламенту»...
ДетальнішеДетальніше
Інтерв'ю / Статті
Сторінки: 1 2 3
30 травня 2012 року в Москві від серцевого нападу помер мій 58-річний друг Петро Винничук. Він разом із сином та односельцями вкотре поїхав туди на заробітки будівельником. А повернувся з Москви в домовині.
Подружили ми 1974 року в Мордовії, де разом відбували кару за «антирадянську діяльність». Я – за поширення українського самвидаву, а Петро – що разом із друзями підніс над Чортковом чотири національні прапори 22 січня 1973 року (того дня року 1918-го Центральна Рада проголосила Україну незалежною державою).
Детальніше
За матеріалами http://lb.ua
В Севастополі з причалу Артилерійської бухти 25 листопада 2010 року були вкрадені дві старовинні гармати часів Кримської війни. Про підозрілі обставини, які передували зникненню гармат можна прочитати в попередній частині журналістського розслідування.
Детальніше
У місті Чортків на Тернопільщині 26 січня 2012 року відкрито меморіальну таблицю з написом: «На цьому будинку Чортківського педагогічного училища в ніч з 21 на 22 січня 1973 року члени Росохацької патріотичної організації (Вітів П.І., Винничук П.М., Кравець А.М., Лисий М.С., Мармус М.В., Сапеляк С.Є., Слободян М.В.) під керівництвом Володимира Мармуса встановили національний прапор України і політичні прокламації до 55-х роковин проголошення незалежності УНР та в протест проти репресій комуністичної диктатури. Слава Україні! Героям Слава!».
Детальніше
Ти гинеш. З тобою гинуть близькі тобі люди: діти, онуки, батьки, кохані… У кого хто є. Гинуть. Стають п‘яницями, наркоманами, повіями, брехунами і злодіями, залежними від комп‘ютера і телевізора, лінивими і хитрими. Хворими. Дочасно йдуть у могилу. Гине Україна, твоя країна. Бачиш?
Через тебе.
Детальніше
Інтернет-ресурс OSP-UA.INFO взяв ексклюзивне інтерв’ю у Володимира Пилипчука, народного депутата України 1-го та 2-го скликань щодо можливої приватизації української ГТС.
Детальніше
На мою думку, щоб з’ясувати що, відбувається в державі, потрібно почати з моніторингу та аналізу публікацій в ЗМІ, які висвітлюють події не тільки України, але і наших сусідів. Я думаю, сніг на голову нікому не звалиться, якщо скажу, що починати потрібно з планів братньої російської імперії та їхнього лідера Володимира Путіна.
Детальніше
Кожна нація має свою рідну мову, даровану Богом. Рідна мова – це «матір усіх мов світу» (Жан Поль), «природний вихователь, найбільший педагог» (К. Ушинський). І її не можна замінити ніякою іншою навіть найбільш розвинутою мовою світу. А наша українська мова і є такою. Якщо тлумачний словник англійської мови Оксфордського університету останнього випуску налічує 310 тисяч слів, то сучасний тлумачний словник української мови налічує 370 тисяч слів.
Детальніше
Переді мною роман – хроніка, що його написав на основі спогадів воїна Української Повстанської Армії Володимира Чермошенцева Микола Поровський, видатний громадсько – політичний діяч, один із засновників Народного руху, творець організації «Крим з Україною» Тут згадка про Крим доречна: бо Володимир Чермошенцев живе в Бахчисараї. Йому – за вісімдесят; міцний голос, я мав за честь розмовляти з ним по телефону декілька тижнів тому. Знамениту, прекрасну книжку створив Микола Поровський з документальної історії життя героїчної, назавжди записаної до анналів боротьби за самостійну Україну постаті росіянина.
Детальніше
Мене важко чимось здивувати, але такого проекту угоди в Україні ще не було... Росія уміла користуватися газовим ресурсом. Ще у 1985 році я був на секретній нараді, де голова Держплану казав, що СРСР повинна стати монопольним постачальником газу в Європу та зменшити вплив Штатів. Вони можуть давати платню, більшу за канцлерську та товаришувати із лідерами європейських країн. Про путінські плани “мочити” Україну по повній програмі, я знав через свої зв’язки й напередодні кризи 2006 року, й напередодні кризи 2009 року, про що повідомляв тоді владу.
Детальніше
Сторінки: 1 2 3