Новини
Республіканська Християнська партія (заснована політв’язнями комуністичного окупаційного режиму – Михайлом і Богданом Горинями, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими політв’язнями й українськими патріотами, які в умовах московської окупації України та тоталітарної комуністичної диктатури боролись з імпер-шовіністичним режимом за права української нації мати незалежну державу), завжди послідовно відстоювала і підтримувала діяльність в Україні незалежних засобів інформації, а також права громадян на свободу слова та інші демократичні цінності. Завдяки борцям за Свободу й Незалежність України ці принципи були здійснені у серпні 1991 р. із проголошенням Верховною Радою Акту про Незалежність України та звільненням від комуністичної диктатури. Ці принципи знайшли своє відображення як у партійній програмі РХП так і у практичних діях партії на благо України, адже лідери РХП були учасниками написання та прийняття у червні 1996 року Конституції України.
Президент Литви нагородив групу українців – захисників Вільнюса 1991 року.
Президент Литви Гітанас Науседа з нагоди Дня захисників свободи вручив пам’ятні медалі групі активістів, які обороняли незалежну Литовську Республіку під час російської агресії 1991 року.
У неділю, 8-го червня 2019р., відбувся 14-й з’їзд Республіканської Християнської партії – яка була заснована політв’язнями :Михайлом Горинем, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими. Зїзд привітав Віталій Кононов, лідер патії Зелених із якою РХП єднають давні дружні стосунки. Голова РХП Микола Поровський виступив із доповіддю «Про ситуацію в Україні після президентських виборів та завдання РХП в руслі позачергових виборів Парламенту»...
ДетальнішеДетальніше
Відзначення 20-річного ювілею Української Держави
Голова Республіканської Християнської партії Микола Поровський, очолив організаційний комітет відзначення Дня Незалежності на Рівненщині, до якого увійшли: Рівненська організація РХП – М. Шворобей, Рівненська організація УНРади –Р. Омельчук, Українське козацтво «Волинська Січ» - С. Олексіюк, Братство воїнів УПА – О. Мануйлик, Товариство політв’язнів і репресованих – Л. Колесник, Конгрес української інтелегенції – Б. Куряник, Товариство Просвіти – О. Волощук, Союз Українок – Т. Наулік, Спілка офіцерів України – В. Лавренчук та інші.
В День Незалежності у м. Рівному в Свято-Покровському храмі та інших церквах Рівного відбувся величний молебень «За Україну» та хресна хода до Майдану Незалежності.
На Народне віче зібралося біля 6 тисяч рівнян Микола Поровський відкрив Народне віче та виступив із промовою в якій зазначив:
Головні ідеї державного устрою України були накреслені ще Універсалами Центральної Ради, Постановами Української Головної Визвольної Ради у 1943 році і стали основою Програми державотворення Народного Руху України. Принципи державотворення, визначені борцями за волю України, передбачали побудову саме Української за змістом держави із соціально-справедливим устроєм, державною власністю на землю, надра, важку промисловість, електро і газопостачання, відродження української культури та правдивої історії. Саме за таку Україну боролись воїни УПА і продовжили цю боротьбу депутати Народної ради у Верховній Раді України першого скликання, серед яких особливою наполегливістю відзначалися світлої пам’яті В’ячеслав Чорновіл і Василь Червоній.
Саме таку державу – українську за змістом, соціально справедливу, що забезпечує добробут кожного громадянина, демократичну за устроєм із реальною підзвітністю депутатів, Президента і всієї влади перед виборцями було проголошено Актом держаної незалежності України 24 серпня 1991 року.
Нині ми, українці, представники національно- патріотичних сил переживаємо наслідки недолугої політики та партійних лідерів, які не змогли національні інтереси поставити вище власних амбіцій. На минулих президентських виборах перемогу натомість отримала промосковська олігархічна донецька група, для яких Україна лише джерело накопичення власних капіталів. Нинішня влада продовжує русифікацію, фальсифікацію української історії, нищення української культури і помісної національної Церкви, позбавлення українських громадян їх частки державної власності.
Із промовами також виступили керівники політичних і громадських організацій Рівненщини.
Народне віче одноголосно прийняло Резолюцію.