Новини
Республіканська Християнська партія (заснована політв’язнями комуністичного окупаційного режиму – Михайлом і Богданом Горинями, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими політв’язнями й українськими патріотами, які в умовах московської окупації України та тоталітарної комуністичної диктатури боролись з імпер-шовіністичним режимом за права української нації мати незалежну державу), завжди послідовно відстоювала і підтримувала діяльність в Україні незалежних засобів інформації, а також права громадян на свободу слова та інші демократичні цінності. Завдяки борцям за Свободу й Незалежність України ці принципи були здійснені у серпні 1991 р. із проголошенням Верховною Радою Акту про Незалежність України та звільненням від комуністичної диктатури. Ці принципи знайшли своє відображення як у партійній програмі РХП так і у практичних діях партії на благо України, адже лідери РХП були учасниками написання та прийняття у червні 1996 року Конституції України.
Президент Литви нагородив групу українців – захисників Вільнюса 1991 року.
Президент Литви Гітанас Науседа з нагоди Дня захисників свободи вручив пам’ятні медалі групі активістів, які обороняли незалежну Литовську Республіку під час російської агресії 1991 року.
У неділю, 8-го червня 2019р., відбувся 14-й з’їзд Республіканської Християнської партії – яка була заснована політв’язнями :Михайлом Горинем, Миколою Руденком, Василем Овсієнком та іншими. Зїзд привітав Віталій Кононов, лідер патії Зелених із якою РХП єднають давні дружні стосунки. Голова РХП Микола Поровський виступив із доповіддю «Про ситуацію в Україні після президентських виборів та завдання РХП в руслі позачергових виборів Парламенту»...
ДетальнішеДетальніше
Кримська влада прагне знищити українську церкву
За матеріалами
http://ePOSHTA_120329_World_Ukr
Ірина КЛЮЄВА, Крим
«Забороною на існування та розвиток національної помісної церкви України» назвав голова Кримської організації Української народної партії Олег ФОМУШКІН відмову сімферопольської влади надати Українській православній церкві Київського патріархату землю в кримській столиці для спорудження Кафедрального собору «Храм Христа Спасителя».
Так політик прокоментував звернення-протест ста відомих кримчан-патріотів (науковців, митців, військовиків, журналістів, підприємців, ветеранів-орденоносців та громадських активістів) активістів) до Президента України проти відмови Сімферопольської міської ради виділити ділянку для зведення собору.
За словами політика, ще у 2008 році міська влада дала УПЦ КП дозвіл на вибір земельної ділянки в Сімферополі та оформлення документів. Єпархіальне управління витратило значні кошти жертводавців на проектно-технічну документацію та на проект собору, а цього року депутати міськради ухвалили рішення не виділяти землю під будівництво храму відповідно до нового Генерального плану міста.
«Дивує те, що, відмовляючи одній конфесії, влада дає землю іншій: на цій же сесії представники церкви московського патріархату отримали аж шість ділянок», - наголошує Олег ФОМУШКІН.
Він звертає увагу на те, що церква українського патріархату перебуває в приміщенні колишнього клубу військового політичного училища. «Дуже важливо, щоб храм був первіснозбудований для божих справ, тоді він матиме духовну силу та енергію», - зауважує представник УНП.
Водночас ФОМУШКІН переконаний, що відмова влади має більш політичний характер, аніж релігійний. «Цим рішенням сімферопольська влада зайвий раз показала, що вона чужа для України», - підсумував лідер кримської УНП.